۲۲ خرداد ۱۳۹۶

تعمیرات و نگهداری تأسیسات مکانیکی و برقی ساختمان

با توجه به اهمیت موضوع تعمیرات و نگهداری ساختمان در زمینه ­های تأسیسات برقی و مکانیکی که عدم انجام این مهم باعث تخریب زنجیره­ای سیستم­ های موجود ساختمان از دستگاهی به دستگاه دیگر می ­شود و موجب تحمیل هزینه ­هایی با مبالغ بالا و یا از کار افتادن سیستم در زمانی نامناسب می­ گردد که موجب غیرقابل استفاده کردن ساختمان خواهد شد، این شرکت با توجه به سابقه اجرایی و نگهداری درازمدت خود، با کادر فنی مجرب و متخصص و رابطه­ ی فراوان با واردکنندگان و سازندگان کشور و شناخت مزایا و معایب سیستم ­های مختلف مکانیکی و الکتریکی موجود بازار ایران، مدیران محترم را دعوت به همکاری در زمینه­ های تأمین، تجهیز، تعمیرات و نگهداری ساختمان می­ نماید.

اجرای موتورخانه شرکت سولیکو و تهران داروبازسازی هواساز فرهنگسرای انقلابساخت تصفیه­خانه و اتاق پمپاژ یک ساختمان مسکونیفرهنگسرای رسانهفرهنگسرای رسانه

چکیده ای از روند کنترل پروژه تعمیر و نگهداری

در ادامه توجه شما را به چکیده­ ای از روند فعالیت خود در جهت رفاه بهره ­برداران و مهندسی ­سازی سیستم مکانیکال و الکتریکال ساختمان بنا به درخواست کارفرمایان محترم جلب می­ نماید:

 1. تهیه لیست معایب و مشکلات ساختمان و مشاوره رایگان در جهت شناخت قدرت فنی- مهندسی این شرکت.
 2. تهیه نقشه AS Built ( بعد از ساخت) ساختمان در صورت فقدان این مهم، در کلیه رشته­های مهندسی.
 3. تعمیرات و تغییرات جزئی،کلی و اساسی سیستم­های مکانیکی و الکتریکی از قبیل سیستم­های تهویه مطبوع، آبرسانی، اتفاء و اعلام حریق، تصفیه­خانه، موتورخانه مرکزی، دیگ­های آبگرم، بویلرهای بخار، سیستم­های DX ( انبساط مستقیم مانند سیستم­های اسپلیت، VRF، و…)، چیلرهای آب خنک و هواخنک، در زمینه کلیه عملیات لوله­کشی، کلکتور بندی، اسید­شویی کویل­های مرتبط، رفع نشتی آب و پوسیدگی سیستم و دیگر موارد خرابی سیستم و در صورت نیاز تعویض سیستم موجود.
 4. احیا و مرتب­سازی تابلو برق­های موجود و یا ساخت تابلو برق جدید در جهت کنترل خطرات مانند اتصالی و آتش­سوزی و احیای کلیه سیستم برق ساختمان.
 5. احیای سیستم هوشمند مدیریت ساختمان(BMS) و در صورت نیاز قفل شکنی سیستم و برنامه ریزی مجدد آن.
 6. تنظیم سیستم سوخت­رسانی موتورخانه مرکزی و سیستم برق اضطراری( ژنراتورها) در جهت کاهش هزینه­های جاری و مصرف سوخت.
 7. هوشمندسازی کلیه تأسیسات برقی و مکانیکی سیستم موجود( تا حد توان سیستم) و کاهش مصرف سوخت و انرژی الکتریکی.
 8. تعمیرات سیستم اگزاست و هوای تازه ساختمان و یا کانال کشی سیستم­های تهویه مطبوع( ساختمان­های دارای هواساز و یا یونیت­های داخلی دمنده داکتی).
 9. تعمیرات سیستم تصفیه­خانه و گرمایشی استخر، سونا و جگوزی.
 10. تعمیرات سیستم بخار ساختمان از قبیل بویلرهای بخار، سیستم Heat Exchanger، سیستم اتوکلاو و سونای بخار.
 11. بهینه­سازی سیستم مالتی مدیا( ساختمان­های دارای سینما، ورزشگاه، پیجر)، دوربین­های کنترلی و مانیتورینگ ساختمان.
 12. تعمیر و نگهداری سیستم­های سختگیر آب( انواع رزینی، مگنتی، الکتریکی، RO و سیستم شستشوی استخر) و یا بهینه­سازی و در صورت نیاز طراحی و اجرای سیستم جدید.
 13. اجرا و یا ترمیم عایق­بندی و ایزولاسیون سیستم­های تأسیساتی مکانیکی در جهت کنترل اتلاف انرژی حرارتی.
 14. تعمیرات سیستم سولار( انرژی خورشیدی).
 15. تعمیرات موجود در واحد­های مسکونی و مشاعات.
 16. نگهداری تأسیسات برقی، الکترونیکی و مکانیکی ساختمان با قیمتی مناسب.
 17. در صورت وجود مسائل دیده نشده در طراحی زمان ساخت پروژه، کارفرمای محترم می­ تواند با درمیان گذاردن مسئله موجود با این شرکت، راهکاری مهندسی با کلیه نقشه­های مورد نیاز دریافت نموده و در صورت تأیید توسط کارفرما، با کارشناسان این گروه اقدام به رفع مسئله و یا بهبود شرایط موجود بپردازد.